698-936-157

Liternictwo

Liternictwo

Do wykucia liter używamy tylko sprawdzonych narzędzi, które gwarantują najlepszą jakość wykonania.

Ręczne kucie liter "w klin"

Oferujemy ręczne kucie liter, którego nie zastąpi żadna inna technologia. Ręczne kucie liter pozwala wydobyć głębię każdej inskrypcji. Każdy napis najpierw projektujemy rysując go bezpośrednio na tablicy nagrobnej, a następnie przystępujemy do wielogodzinnej pracy.

W przypadku skomplikowanych kształtów przed wykonaniem napisu dokonujemy komputerowej wizualizacji napisu (w tle jest zdjęcie kamienia). Projekt możemy przesłać klientowi do akceptacji bądź wprowadzenia dodatkowych zmian.


Piaskowanie liter

Wykonujemy napisy również techniką piaskowania, która pozwala uzyskać płytkie grawery o ostrych krawędziach. Możemy wypiaskować dowolną grafikę oraz tekst o dowolnej czcionce (kroju pisma).

Możemy uzyskać efekt piaskowania 3d jak na poniższym zdjęciu. Przykład grafiki 3d

Jaka czcionka i grafika?

Posiadamy duży wybór czcionek, które można podzielić na następujące kategorie:


Konserwacja nagrobka i napisu

Nagrobek z granitu najlepiej umyć zwykłą, czystą wodą. Jeśli zajdzie taka potrzeba można do niej dodać kroplę płynu do mycia naczyń. Nie należy używać żadnych past, a w szczególności tłustych czy żrących, bo po nich mogą zostać trwałe, wręcz nie do usunięcia plamy. Konserwacja liter w przypadku liter podobnie jak w przypadku całego nagrobka najlepiej przepłukać czystą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń, o ile napis nie jest pozłocony. W przypadku złoceń nie należy stosować żadnych środków chemicznych.

Możemy wykonać również:

Malujemy ornamenty profesjonalnymi różnokolorowymi farbami, które pozwalają osiągnąć lepszy rezultat wykutych, wypiaskowanych a nawet wyrzeźbionych elementów . W galerii prezentujemy projekty wykonane w kamieniu, stali i drewnie. Czas realizacji uzależniony jest od skomplikowania projektu i ilości zamówień.

Dlaczego wybrać nasze usługi?

  • Krótkie terminy realizacji
  • Niska cena
  • Duże doświadczenie

Co mówią nasi klienci?